Colorbetafiniš, Prodejna Barvy a Laky, Štefánikova 139/72, Brno - Královo Pole. Telefon: 603 863 377

SORTIMENT PRODEJNY

Míchání dvousložkových barev (2K PUR)

Hledáte levný lak pro nástřik celého vozidla? Potřebujete po zimní pauze obnovit nátěr loďky, pramičky nebo jachty? Restaurujete starý motocykl a potřebujete kvalitní dvousložkový lak? Máme pro Vás řešení…

2cqz6vt

Pakliže potřebujete pro nátěr barvu vyšší kvality než jsou jednosložkové nátěrové hmoty, nabízíme Vám 2K PUR barvy. 
2K PUR barvy jsou kavlitní dvousložkové barvy, které lze kvalitativně srovnat s akrylátovými. Vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o průmyslový typ barev, není u nich tak propracovaná koloristika a nabídka odstínů není zdaleka tak široká jako u akrylátů. 
Lze je použít na nátěr či nástřik například strojírenských výrobků, dopravních prostředků, konstrukcí, betonových ploch aj.

Jak fungují polyuretanové barvy?
Polyuretanové barvy obsahují plastové polymery. Díky tomu nabízejí vyšší ochranné vlastnosti. Barvy se natuží v daném poměru tvrdidlem, které chemickou reakcí nastartují proces vytvrzení. 

Bez trvaerza

Jak s 2K PUR barvami pracovat? Zvládnu to, když nejsem profík?
Bezpochyby to zvládnete. Námi prodávané 2K PUR barvy od Chemolaku mají velmi podorbné návody, kde je celý postup pěkně popsán a vysvětlen.
Důležité je zjistit, jak se barva tuží (vždy býváno uvedeno v návodu). Je-li poměr tužení 4:1, nalijete si do kelímku např. 2 dcl barvy a přidáte k ní 0,2 dcl tužidla U7081. Barva se po natužení a promíchání musí nechat 15 - 25 minut odstát, aby se nastartovala hemická reakce. Po této době barvu opět promícháte, naředíte potřebným množstvím ředidla U6051.
Pro jednodušší namíchání prodáváme míchací kelímky, kde jsou vyznačené rysky pro usnadnění tužení.

Dá se natírat 2K PUR přímo na železo?
Některé druhy ano. Nabízíme antikorozní 2v1, například Chemopur RW-1SCH U2094 (mat) nebo U2095 (polomat). Tyto druhy nátěrů fungují jako běžné nátěry 2v1 na železo.

Jaký tmel použít pod dvousložkové barvy?
Pod tyto barvy se používají buď polyesterové tmely nebo polyuretanové pružné tmely v kartuši.

chemolak

Co budete tedy potřebovat pro aplikaci 2K PUR laku? Ze sortimentu dvousložkových barev nabízíme:

  • jako základní nátěr pod 2K PUR barvy se používá U2061, nebo jde použít  Formex S2003;
  • máte-li podklad značně rezivý je dobré použít po mechanickém odstranění nesoudržných částic rzi blokátor koroze, který zvýši přilnavost k podkladu ale hlavně z mikro prasklin v podkladu vyváže vzdušnou vlhkost, aby se koroze nemohla pod nátěr dále objevovat;
  • na finální povrchovou úpravu použijeme email U2081, který se vyznačuje vysokým stupněm lesku. V abídce máme i metalízy, které jsou velmi oblíbené naříklad při lakování disků.
  • v případě, že chete použít tzv. jednošichtovku a nenatírat základ, nabízíme i 2K PUR antikorozní 2v1;
  • samořjmě k daným barvám nabízíme bohaté příslušenství - míchací kelímky, polyesterové tmely, plniče, tužidla či ředidla.
Facebook
Máte dotaz?
2000 znaků zbývá