Colorbetafiniš, Prodejna Barvy a Laky, Štefánikova 139/72, Brno - Královo Pole. Telefon: 603 863 377

SORTIMENT PRODEJNY

Míchání lazur, olejů a laků

oleje3

Chystáte si udělat terasu z modřínového dřeva? Čeká Vás obnova nátěru plotu? Stavíte pergolu a chcete ji mít ve stejné barvě jako dveře či eurookna? Stavíte srub a chcete špičkovou ochranu jako mají v severských zemích? Máme pro Vás řešení...

Disponujeme míchacím strojem, který nám dovoluje natónovat odstíny lazur, laků a olejů nejen podle vzorníků, ale umožňuje nám dotónovat odstíny dle Vašich přání. Za roky působení máme také na prodejně vzorky odstínů na převážně měkkém dřevu, kde si tak můžete vybrat odstín podle toho jak reálně vypadá na dřevě.

Zároveň Vám rádi poradíme s postupem nátěru dřeva při Vaší konkrétní realizaci.

 

Čím mám natřít plot, aby mi vydržel, co nejdéle?
Na tuto otázku není lehké odpovědět produktem. Životnost nátěru vždy závisí na mnoha faktorech:

  • kvalita dřeva (hustota let, vlhkost);
  • nátěr musí být proveden na rozbroušené dřevo;
  • 1x nátěr napouštědlem - doporučujeme použít syntetické napouštědlo, které dřevu dodá ochranu před vlhkostí, dřevokazným hmyzem a plísněmi;
  • 2x nátěr lazurou (nejlépe s přidanými vosky či oleji)

Takhle provedený nátěr má životnost 5 - 8 let.  

lazurol logo teknos woodex
chemolux

Odlupuje se mi ve spodní části eurookna nátěr. Co mám dělat?
Toto je velmi častý nešvar eurooken, kdy vodouředitelný nátěr, kterými jsou opatřeny, nemá moc dlouho životnost. 
Oprava je samozřejmě možná, ale náročná a vyžaduje trošku zručnosti. Pomoc deltabrusky nebo ručně je nezbytné odstranit zbytky odlupujícícho se nátěru až na holé dřevo. Zkušebně zkuste zajet i ke krajům, kde začíná soudržný nátěr, je možné, že se Vám podaří odbrousit už i ten. Poté lehce přebrousíte celé okno (smirkem cca P100 - P150). Po vybroušení je nutné holé dřevo napustit. Jelikož máte okno nyní dvoubarevné, je nutné nejprve jedním či několik nátěry silnovrstvou lazurou, kterou Vám natónujeme do Vašeho odstínu, dotónovat k Vašemu odstínu. Poté jedním nátěrem přetřete celé okno a nátěr tak sjednotíte. 

Vzorky barevných lazurChtěl bych domeček pro dítě ve barevné kombinaci (ne hnědý), aby byla vidět léta dřeva. Je to možné?
Ano, není to žádný problém. Díky míchacímu stroji a našim dlouholetým zkušenostem Vám umíme natónovat takřka cokoliv. Od bílých lazur přes barevné po nejrozšířenější, které máme na prodejně navzorkovány na měkkém dřevě, aby byl Váš výběr co nejjednoduší.

Jaký druh nátěru mám zvolit pro nátěr terasy ze sibiřského modřínu?
Pro nátěr dřevin s vyšší tříslovinou (mj. i sibiřšký modřín) doporučujeme použít oleje. Stejně jako u lazur nabízíme širokou škálu odstínů, ze kterých můžete vybírat.
Životnost olejů je ale nižší než u lazur. Počítejte s obnovou nátěru po 1 či 2 letech.

Chtěla bych natřít kuchyňskou desku z masivu, jaký druh nátěru zvolit?
Pro takové náročné zákazníky nabízíme voskové oleje Osmo, které jsou špičkovou ochranou dřevin z trvdého dřeva a vynikají vysokou odolností proti oděru. Má vysokou voduodpudivost a je také odolný chemickým látkám.

Facebook
Máte dotaz?
2000 znaků zbývá