Colorbetafiniš, Prodejna Barvy a Laky, Štefánikova 139/72, Brno - Královo Pole. Telefon: 603 863 377

SORTIMENT PRODEJNY

Vzorníky

Vzorníky barevných odstínů jsou barevné škály, které jsou uzpůsobeny koncovému zákazníkovi pro co nejsnadbější orientaci a výběr.

Vzorníky barevných odstínů, která Vám nabízíme k nahlédnutí v elektronické podobě, jsou pouze orientační! Závisí na nastavení monitoru a proto se barvy mohou jevit na různých monitorech jinak. Proto se na originál barevný odstín doporučujeme podívat přímo u nás na prodejně - Štefánikova 72, Brno. Rádi Vám nabídneme vzorníky k reálnému prohlédnutí.

Vzorník RAL

Vzorník barev RAL je celosvětově uznávaný standard pro stupnici barevných odstínů, který se používá především v průmyslové výrobě interiérových či exteriérových nátěrových hmot a stavebnictví obecně. Jeho smyslem je především možnost získání vždy přesně stejného odstínu barvy.

Vzorník barev RAL ke stažení zde.

 

Vzorník NCS 

Vzorník barev NCS (Natural Color Systém®) je dnes nejuznávanější a z hlediska subjektivity nejpřesnější vzorník barev. Byl vytvořen na základě názorů a shody velkého množství pracovníků z oblasti vědy, architektury, psychologie, módního návrhářství. Lze ho využít pro posuzování barev do bytu, fasádních barev ale také syntetických emailů a vodou ředitelných barev.

Vzorník barev NCS ke stažení zde.

  

Vzorník ČSN

Vzorník barev ČSN je český standard pro stupnici barevných odstínů nátěrových hmot. Je založen na československé, resp. české technické normě ČSN 67 3067. Norma byla zrušena k 1.6.2012. Barvy v této stupnici se mohou u jednotlivých výrobců drobně lišit.

Každá barva palety RAL má odpovídající ekvivalent vyjádřený hodnotou v paletě ČSN. 

Vzorník barev ČSN ke stažení zde.

Facebook
Máte dotaz?
2000 znaků zbývá