Colorbetafiniš, Prodejna Barvy a Laky, Štefánikova 139/72, Brno - Královo Pole. Telefon: 603 863 377

SORTIMENT PRODEJNY

Jak a čím vymalovat?

Chystáte se vymalovat pokoj, kuchyň nebo chodbu? A přemýšlíte, jaký druh barvy je pro Vás ten pravý. Rádi Vám poradíme...

 

V dnešní době, kdy je na trhu nekonečná řada malířských nátěrů, není pro laika, který se do výmalby pouští zřídkakdy, lehké se zorientovat. Proto Vám přinášíme pár rad, jak si tuto volbu co nejvíce usnadnit.                                          
1.   

Je potřeba od něčeho se odrazit. Tím, co ovlivní Váš výsledek je podklad, na který se chystáte malovat. V zásadě jsou dvě možnosti - nová omítka a starý nátěr. V prvním případě máte vyhráno a můžete s touto informací do obchodu.

V druhém případě je nutné identifikovat, jakým druhem nátěru jsou Vaše stěny malovány. Můžete mít vymalováno klihovým nebo disperzním nátěrem. Velmi snadno to rozlišíte tím, že:

 - stará klihová malba po namočení ztmavne, je snadno odloupnutelná a otírá se
 - disperzní barvu neotřete, nesloupnete a při namočení netmavne

Na přetření klihové malby, pokud nebudete starou omítku škrábat, nezapomeňte koupit hloubkovou penetraci na zpevnění podkladu.

 
2.   

Mějte spočítáno, kolik budete potřebovat barvy. Spočítejte hrubou plochu na vymalování (bez odečítání oken a dveří) a s tou přijděte do prodejny. Nezapomeňte na strop!

V případě, že budete kombinovat více barev, rozpočítejte plochu dle jednotlivých odstínů. (Např. modrá 8m2, bílá 25 m2, zelená 3m2

 
3.    

Nosíte-li svůj oblíbený odstín v hlavě, je dobré přijít s něčím (nějaký obal, kus látky, tapeta, aj.), podle čeho si odstín vyberete. Existuje nepřeberné množství odstínů, podle kterých Vám barvu namícháme a až je uvidíte vedle sebe, bude Vás z nich zrak přecházet. Proto je lepší mít s sebou nějakou barevnou oporu.

Platí pravidlo při výběru, že první odstín bývá nejlepší!

 
4.   

Než začnete malovat, pamatujte na předúpravu. Tato část práce, leč nejméně oblíbená, Vám zaručí kvalitní výsledek. Jedná se zejména o vyspravení děr po hmoždinkách, srovnání nerovností nebo zpevnění podkladu. Pro lepší zvolení vhodných materiálu se zeptejte, rádi Vám poradíme.

 
 5.   

Na výběr můžete mít tyto druhy malířských nátěrů:

 • klihové malby - REMAL stanard, Primalex standard
  Vhodné zejména do nenáročných provozů - sklady, dílny, chodby. Nemají vysokou bělost (76-82%), jsou málo otěruvzdorné a pro svou malou pevnost se musí při opakovaném použití škrábat. V žádném případě nesmí přijít na sádrokarton! Nátěry klihového typu se ředí větším množstvím vody, cca 40%.

 • disperzní malby s nižší bělostí - REMAL plus, Farmal plus, Primalex plus.
  Malby s vyšší přilnavostí k podkladu, které mají i vyšší procento bělosti (86-87%). Vhodné pro nové omítky, staré oškrabané klihové malby zpevněné penetrací nebo i beton. Mají vyšší otěruvzdornost. Při aplikaci je nutné  pamatovat, že se uklízejí hůře než klihové, takže vše je potřeba průběžně čistit. Ředí se méně vodou (kolem 20-30%), proto je potřeba počítat s menší vydatností (kolem 12m2 z kg)

 • disperzní barvy s vyšší bělostí - Interbal II, Interbal IV, REMAL ekonomik, REMAL forte.
  Jedná se o barvy s bělostí vyšší než 90%, které jsou vhodné zejména na sádrokarton, ale i nové omítky či omítky sanační. Tyto druhy maleb se vyznačují vysokou otěruvzdorností, paropropustností, jsou otěruvzdorné a při opakované aplikaci se neškrábou. 

 • speciální malby - REMAL protiplísňovýETERNAL in.
  Jedná se speciální disperzní malby určených do prostředí, ve kterých jsou vyšší hygienické nároky na potlačení plísní a jiného biotického napadení - restaurace, kuchyňské provozy, nemocniční zařízení, ale i pokoje pro astmatiky apod. 

Před každým použitím si přečtěte návod, ve kterém vždy najdete možnosti ředění při nátěru první i druhé vrstvy.

 
6.    
Samozřejmě Vám rádi poradíme i s výběrem nářadí (štětky, válečky, štětce, krycí pásky aj.). 

 

 

Facebook
Máte dotaz?
2000 znaků zbývá