Colorbetafiniš, Prodejna Barvy a Laky, Štefánikova 139/72, Brno - Královo Pole. Telefon: 603 863 377

Renovace nátěrů dřeva

Až se zima zeptá, co jsi dělal v létě... Čeká nás dlouhé období slunečných teplých dnů, které přímo vybízejí k renovací strávených nátěrů na pergolách, plotech, brankách aj.

 

Počasí, které nás čeká v příštích dnech přímo vybízí k návštěvě koupališť a rybníků. Je však ale nutné uvědomit si, že právě takovéto počasí je nejvhodnější pro opravu a obnovu nátěrů dřeva. Dřevu se v těchto dnech otevírají póry, do kterých je potřeba nanést nový nátěr slabovrstvé lazury.

O výhodách použití slabovrstvé lazury jsme Vás jistě několikrát přesvědčili na prodejně. Jde o nátěr, který vsakuje do dřeva a vytváří tak účinnou ochranu dřeva. Velkou výhodou oproti silnovrstvé lazuře je ten, že narozdíl od loupání nátěru v případě silnovrstvé, nátěr slabovrstvé lazury degraduje a je tak mnohem snazší jej obnovit.

Obnova

Dřeva je potřeba od starého nátěru očistit. Ideálně použít mosazný kartáč a zbytky lazury, prachu a nečistot vykartáčovat po letech pryč. Poté dřevo suchým hadrem otřete. V případě silného znečištění je možné otryskat dřevo vysokotlakým čističem (WAPkou), ale je nutné nechat dřevo opětovně vyschnout!

Na takto očištěné dřevo můžete nanést dle savosti podkladu jeden či dva obnovovací nátěry lazury či oleje.

Pro obnovu nátěru pro Vás nabízíme širokou škálu vodouředitelných nebo syntetických lazur a olejů.

Facebook
Máte dotaz?
2000 znaků zbývá